Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną podejmujemy działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2. Zawieszamy możliwość osobistego składania zamówień i odbioru towaru w Paczkowie, Brzeźnie i Tulcach. Apelujemy o składanie zamówień mailowo lub telefonicznie oraz korzystanie z opcji dostaw kurierskich.
 

 

Narzędziownia

Wykonujemy narzędzia, wykrojniki i formy wtryskowe.
Posiadamy własne biuro projektowe i zespół fachowców w dziale projektowo-produkcyjnym.

Dysponujemy własną narzędziownią, dzięki czemu zapewniamy klientom kompleksową obsługę. Narzędziownia ułatwia pracę w procesie tworzenia nowych produktów już na etapie pomysłu i projektowania. Umożliwia też szybkie wdrożenie produkcji danego wyrobu.

W narzędziowni tworzymy formy zarówno na potrzeby własne, jak i w ramach świadczonych usług. Zapewniamy również ich profesjonalny serwis oraz przechowanie w specjalnie wydzielonym magazynie.

 

Projektowanie CAD, CAM

Naszych konstruktorów oraz nowoczesny park maszyn CNC wspomagają specjalistyczne systemy komputerowe, co pozwala na szybką i zaawansowaną technologicznie produkcję wysokiej jakości form wtryskowych i oprzyrządowania. Formy wtryskowe oraz inne oprzyrządowania projektowane są za pomocą najnowszych systemów informatycznych, takich jak CAD i CAM.

W procesie produkcyjnym wykorzystywana jest drukarka 3D, która pozwala zaprezentować wstępną koncepcję modelu.

 

Drukarka 3D podczas pracy

Szczegółowe odwzorowanie detali na wstępnym etapie produckji

 
 
 
 

Wykonanie formy

Wytwarzanie wysokiej jakości form i narzędzi w firmie Tulplast możliwe jest dzięki nowoczesnemu i zaawansowanemu technologicznie parkowi maszynowemu:
 
  • 4-osiowe pionowe centrum frezarskie OKUMA,
  • 3-osiowe centrum frezarskie HAAS,
  • automat tokarski STAR,
  • centrum tokarskie MAZAK,
  • elektrodrążarka wgłębna AGIE CHARMILLES FP350 wraz z magazynem elektrod,
  • elektrodrążarka drutowa SODICK AG400L,
  • przebijarka elektroerozyjna ACCUTEX,
  • szlifierka do płaszczyzn,
  • urządzenia pomiarowe.
 
 
 
 

Kontrola jakości

Poprawność wykonania formy weryfikowana jest we własnej stacji prób. Próby przeprowadzane są na wtryskarkach o sile zamykania od 50 t do 400 t. Maksymalne gabaryty produkowanych form to 1000 × 600 mm.
 

Nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies do personalizacji treści i analizy ruchu na stronie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej: Polityka prywatności